GAMYBA

"SIPTAU" plokščių gamybos procesas

SIP plokščių gamyba yra ilgas ir sudėtingas procesas. Darbo kultūra, kvalifikacija, šiuolaikinės technologijos ir produkcijos kokybė, tai svarbiausi dalykai ką mes galim suteikti savo klientams.Visa tai galima pasiekti tik panaudojus šiuolaikinė techniką ir technologiją, kurią mes stengėmės pastoviai diegti mūsų gamybos procese. Šiuo metu naudojame naujausią ir moderniausią SIP gamybos liniją Baltijos šalyse. SIP gamybos linija suprojektuota remiantis gamybinės praktikos ir mokslinių inovacijų pasiekimais. Būtent šis derinys leido užtikrinti mūsų gamybos linijos šiuolaikiškumą, našumą, tikslumą ir patikimumą.

Sip panelių gamybos procesas susideda:
-Polistirolo supjaustymas
-Klijavimas
-Suspaudimas ir džiovinimas presų pagalba
-Paruoštų sip plokščių pjaustymas pagal namo techninį projektą
-Sip plokščių frezavimas

Visame gamybos procese naudojame tik kokybiškas ir sertifikuotas pagal ES reikalavimus medžiagas

Polistirolo supjaustymas
Gamybos paruošimo pirminė stadija yra polistirolo supjaustymas pagal gaminio techninius reikalavimus t.y. polistirolo storį ir išmatavimus.

Klijavimas
Supjaustytas pagal numatytus išmatavimus polistirolas yra iš abiejų pusių suklijuojamas su OSB plokšte. Tam tikslui naudojame automatinę poliuretano klijų užnešimo liniją. Technologinis klijavimo procesas apima automatinė klijų cirkuliaciją, dozavimą bei vakuuminį ir temperatūros palaikymo režimą . Visą klijavimo procesą kontroliuoja elektronika ir automatika. Darbo eigos sutrikimai diagnozuojami automatiškai. Kad SIP panelė būtų stipri bei patvari ir atitiktų visus keliamus kokybinius reikalavimus, būtina laikytis klijų paruošimo ir užnešimo numatytų parametrų, kuriuos nustato operatorius-technologas, valdantis linijos kompiuterinio valdymo procesą. Sip panelių klijavimo procesas yra svarbiausia grandis Sip panelių gamybos procese, užtikrinantis gaminio patvarumą ir ilgaamžiškumą.

Suspaudimas ir džiovinimas presų pagalba
Suklijuotos Sip panelės toliau perkeliamos į pneumatinius presus ir užfiksuojamos specialių fiksavimo mechanizmų pagalba. Suspaudimo slėgis ir trukmė nustatomi pagal klijų markę ir rūšį. Naudojami presai užtikriną klijuojamų plokščių idealų statiškumą iki visiško klijų sustingimo.

Sip plokščių pjaustymas pagal namo techninį projektą
Paruoštos Sip plokštės pjaustomos pagal reikalingus didžius ir išmatavimus specialia mašina, kuri leidžia pasiekti nepriekaištingą atitikimą iš anksto paruoštiems gaminio brėžiniams. Sumontuoti ant stalo fiksacijos mechanizmai ir kreipiantis bėgeliai garantuoja aukštą pjovimo tikslumą. Įrenginyje t.p. yra lazeris, skirtas vizualiai valdyti pjūklą.

SIP plokščių frezavimas
Paruoštos pagal namo techninį projektą SIP plokštės sekančiame etape frezuojamos. Tai yra automatiškai išpjaunami atitinkamo gylio ir pločio grioveliai polistirole, kad būtų galima ypatingai tiksliai atlikti Sip plokščių sujungimus namo surinkimo metu. Tinkamą namo sienų sujungimą ir sandarumą užtikrina tikslūs technologiniai grioveliai, į kuriuos įstatoma jungiamo tarpinė (SIP tarpinė arba mediena). Specializuotos automatinės frezavimo staklės leidžia padaryti labai tikslų griovelį per visą plokštės ilgį ir plotį.