SIP TECHNOLOGIJA

Greita statyba

SIP (Struktūrinės izoliacinės plokštės) Structured Insulated Panel skydų gamybos technologija turi tam tikrų ypatumų. Šiuos skydus sudaro trys sluoksniai: dvi patvarios OSB plokštės ir tarp jų presuojant įklijuota itin efektyvi šiltinamoji putų polistirolo plokštė. Šis šiltinamasis sluoksnis pagal techninius šilumos rodiklius yra pranašesnis už daugelį kitų medžiagų. Sluoksniams suklijuoti naudojami poliuretaniniai klijai. OSB plokštės suteikia skydams išskirtinio patvarumo, o putų polistirolas – puikių šilumos ir garso izoliacinių savybių.

Namo statyba „iki raktų“ trunka 3–6 mėnesius: ji apima pamatų statybą, pastato ir stogo montavimą, išorinę apdailą, langų ir durų montavimą, elektros instaliavimo darbus, vandentiekio, kanalizacijos ir šildymo sistemų montavimą, vidinę apdailą.
Pastato konstrukcija nenusėda, todėl išorinę ir vidinę apdailą galima pradėti vos sumontavus pagrindines konstrukcijas – tai šiai technologijai suteikia reikšmingo pranašumo palyginti su pastatais iš tašo, putų betono ar plytų, kuriems nusėsti reikia nuo 6 mėnesių iki metų.
Pagrindinės namo konstrukcijos gaminamos gamykloje ir tik jau surenkamos statybos vietoje. Surinkimo procese nenaudojama „šlapia“ technologija, todėl statybos procesas įmanomas bet kuriuo sezonu.

silumos ir garso izoliacija
sip paneles varza

Gera šilumos ir garso izoliacija

 

A klasė sienų varža 8.33

*PASTABA: Pateikti duomenys yra tik orientacinio pobūdžio, realūs parametrai gali nežymiai skirtis.

Patikima ir lengva namo konstrukcija

 

Patikima ir lengva namo konstrukcija1986 metais tyrimo tikslais buvo paimtas 1955 metais po ritinine stogo danga įdėto šiltinamojo sluoksnio iš putų polistirolo pavyzdys. Kvalifikuotų specialistų komisija ištyrė šį mėginį ir nustatė, jog per 31 eksploatacijos metus putų polistirole neatsirado jokių funkcinių pakitimų ir ši medžiaga tebeatitinka Vokietijoje galiojančių standartų reikalavimus.
Patvirtintas pastato, pastatyto pagal SIP technologiją, eksploatacijos laikas – 40 metų, apskaičiuotasis tokio namo tarnavimo laikas – ne mažiau kaip 80 metų, normatyvinis tarnavimo laikas iki kapitalinio remonto – 50 metų. Japonijoje statybų pagal SIP technologiją apimtys labai išaugo po eilės žemės drebėjimų, po kurių pasitvirtino skydinių konstrukcijų patikimumas. Tokį populiarumą lėmė aukštas konstrukcijos kietumas ir mažas svoris.
Itin stipriai suklijuotos daugiasluoksnės plokštės atlaiko ašinę jėgą, lygią 10 tonų 1-ai 1,25 m pločio plokštei, ir skersinę jėgą, lygią 2 tonoms 1-am kv. m (kotedžams pakanka atsparumo 350 kg 1-am kv. m apkrovai). Amerikoje ir Kanadoje iš panašių konstrukcijų statomi 5-aukščiai namai.
Todėl, nepaisant minėtų gerų plokščių kietumo charakteristikų, statyboje papildomai naudojamas sustiprintas karkasas su dalinėmis tašo atramomis ir tik ant laikančiųjų medinių blankų klojama perdanga.  Visos šios priemonės didina pastato konstrukcijos patikimumą ir ilgaamžiškumą.
Pagal SIP technologiją statomam namui nereikalingi galingi pamatai. Kadangi naudojamos medžiagos – mažo svorio, namas nenusėda, todėl gali būti statomas ant mažo gylio juostinių ar polinių pamatų. Mažo gylio pamatų privalumas – aukštas patvarumas ir maža kaina.

Ekologiškumas

 

ekologiskumasPutų polistirolas yra akytos struktūros, sudarytos iš 98 proc. oro ir 2 proc. polistirolo. Ši medžiaga neutrali, hipoalergiška, neskleidžia jokių žmogui kenksmingų elementų, taigi yra visiškai saugi. Didesnė visame pasaulyje gaminamo putų polistirolo dalis skirta gaminti maistinėms pakuotėms, indams, net vienkartinio naudojimo termo indams, naudojamiems itin agresyviomis sąlygomis. Putų polistirolas yra ilgaamžis, neskaidus, be to, tai visiškai netinkama terpė plisti bakterijoms, pelėsiui ir graužikams.
OSB (Oriented Strand Board) – tai orientuotų skiedrų plokštės, sudarytos iš stačiakampio formos 0,6 mm storio ir 180 mm ilgio plokščių skiedrų, kurios dedamos trimis sluoksniais skirtingomis kryptimis. Šie sluoksniai, veikiant aukštam slėgiui bei temperatūrai, presuojami naudojant medžio dervą ir šiuolaikinius poliizocianatinius klijus (MDI) be fenolio formaldehido dervos. Šie klijai sąveikauja su medienoje esančiu vandeniliu ir sudaro poliuretaną, kuris savo ruožtu suteikia plokštei patvarumo ir kietumo. Itin svarbi OSB plokščių pasirinkimą lemianti savybė – maža klijų, kurių polimerizacijos procesas baigiasi praėjus mėnesiui nuo presavimo, koncentracija (mažiau nei 3 proc.), todėl šios plokštės atitinka europinę higienos klasę E0.
Pagal pagrindinę konstrukcinę schemą SIP technologijos pastatai priskiriami prie medinių namų. Prie pastato ekologiškumo prisideda ir tai, jog laikančiosiose konstrukcijose nenaudojami metaliniai elementai, o surenkamas laikantysis karkasas gaminamas iš medienos.

Atsparumas ugniai, puvimui, vabzdžių ir graužikų kenkimui

 

atsparumas ugnDegdamas putų polistirolas neišskiria žmogaus sveikatai pavojingų nuodingų dujų ir skyla į vandenį ir anglies dioksidą, skirtingai nei mineralinė vata, kurioje yra fenolio, uretano, formaldehido, stiklo, akmens, šlako junginių, dervų kondensacijos produktų. Atliekant sienų apdailą gipso kartonu, atsparumo ugniai riba siekia 1 valandą.
Gaisrinei namo saugai užtikrinti svarbu pasirūpinti dviem pagrindiniais gaisrą sukeliančiais faktoriais: tinkamai įrengti krosnies arba židinio dūmtraukį ir kvalifikuotai atlikti elektros montavimo darbus.
Putų polistirolas netinkamas pelėms misti, kadangi gyvi organizmai negali jo suvirškinti.
Iš putų polistirolo granulių neįmanoma susukti gūžtos, todėl, skirtingai nei mineralinė ar stiklo vata, puikiai tinkančios šiam tikslui, jis visiškai netinka pelėms kaip statybinė medžiaga.
Laikantis skydų montavimo technologijos, SIP putų polistirolas neturi sąlyčio su aplinka, jis visada uždengtas mediniais elementais arba OSB plokšte.

Yra dar vienas būdas:

WBP SIP PANELES

1) Padidintas atsparumas ugniai.
2) Padidintos garso izoliacines savybes.
Plokščių sudėtis:
mediena – 60% , rišančios, garsą slopinančios ir ugniai atsparios medžiagos (tame tarpe ir betonas) – 40%

Ekonomiškumas ir pigumas

 

ekonomiskumas ir pigumasPagal SIP technologiją statomam namui nereikalingi galingi pamatai. Kadangi naudojamos medžiagos – mažo svorio, namas nenusėda, todėl gali būti statomas ant mažo gylio juostinių ar polinių pamatų. Mažo gylio pamatų privalumas – aukštas patvarumas ir maža kaina.
Namai iš SIP konstrukcijų išsiskiria itin lygiu sienų ir kampų paviršiumi, todėl jų apdaila ypač paprasta.
Pačios namų iš SIP konstrukcijos turi pakankamą šiluminę varžą, todėl nereikia papildomai apšildyti namo sienų.
Namai iš SIP konstrukcijų išsiskiria 12 proc. didesniu naudingu plotu nei kiti tokių pat matmenų namai, kadangi sutaupoma naudingo ploto dėl plonesnių sienų.